Okrem procedúr estetickej medicíny poskytujeme aj iné procedúry, zlepšujúce vaše zdravie i životný komfort.
Trápi vás bolesť kolena? Máte nedostatok vitamínu C, ktorý sa prejavuje chronickými zápalmi? Nadmerne sa potíte a komplikuje vám to život? Aj na tieto problémy máme riešenia a radi vám ich v našom centre poskytneme.
Na vzniku množstva chronických chorôb sa podieľa hlavne chronický zápal. K vzniku chronického zápalu významne prispieva oxidatívny stres, ktorý je charakteristický pre opakujúce sa alebo chronické infekcie. Každá infekcia spotrebováva kyselinu askorbovú – vitamín C, čo ma za následok znižovanie rezerv vitamínu C v tele a to vedie k oslabeniu funkcie imunitného systému, zvyšuje sa náchylnosť k infekcii a vytvárajú sa priaznivé podmienky aj pre vznik nádorového bujnenia.
Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. V stene tenkého čreva sa nachádza molekulárny aktívny systém prenášačov, ktoré zabezpečujú vstrebávanie vitamínu C do krvi. Množstvo týchto prenášačov je obmedzené. Ak teda užijeme vysokú dávku vitamínu C orálne, v tabletkách alebo prášku, do krvi sa ho dostane podstatne menej.
Ak sa telo nachádza v akomkoľvek nerovnovážnom stave, bez ohľadu na príčinu, mnohonásobne rastie spotreba vitamínu C v organizme. Vysoká koncentrácia vitamínu C v krvi sa však dá dosiahnuť jedine jeho priamym podaním do žily. Nebojte sa, nie je možné predávkovať sa vitamínom C. Telo si ho vždy vezme iba toľko, koľko si podľa svojich aktuálnych potrieb vyžaduje a zvyšok vylúči stolicou a močom.
V našom centre prevádzame kvalitatívne vyšetrenie moču, rozborom ktorého je možné presne identifikovať nedostatok vitamínu C v organizme. Vďaka posúdeniu ďalších chemických výsledkov vieme určiť, ktorý systém v organizme (dýchací, tráviaci, vylučovací, cievny) je postihnutý zápalom alebo funkčnou poruchou.
Bolesť kolena je bežný problém, ktorý postihuje ľudí v každom veku. Môže vzniknúť následkom poranenia, či už natrhnutého väzu, alebo poškodenej chrupavky. Degeneratívne a autoimunitné ochorenia organizmu, vrátane artritídy, dny alebo infekcií, spôsobujú stupňujúcu sa bolesť.
Veľa druhov menej závažných bolestí kolena je možné liečiť aj bez chirurgického zákrok, napríklad pomocou rehabilitácie, ortézami alebo aplikáciou rôznych liečiv priamo do kolenného kĺbu. Je potrebné pripomenúť, že úraz kolena, hoci minimálny, môže v budúcnosti viesť k opakovaným problém a následne napríklad aj k poškodeniu chrupavky v kĺbe. Závažnejšie stavy si preto môžu vyžadovať chirurga.
Terapia s využitím autológnej obohatenej plazmy je najmodernejším riešením, ktoré výrazne urýchľuje liečbu pri ochoreniach šliach a kĺbov. Filozofiou tejto liečby je skombinovanie najmodernejšej technológie a prirodzenej schopnosti ľudského organizmu liečiť vlastné tkanivá. Obohatená krvná plazma pôsobí ako akcelerátor procesu regenerácie buniek, kedy dochádza k uvoľneniu veľkého množstva rastových faktorov, čo výrazne podporuje liečebný proces v postihnutých oblastiach. Švajčiarska technológia RegenPlazma alebo A-PRP- plazma bohatá na krvné doštičky je doteraz najčistejšou formou aplikácie krvnej plazmy, pri ktorej dokážeme aktivovať až 80% vlastných rastových faktorov.
Novinkou v liečbe osteoartritídy je kombinovaný preparát CELLULAR MATRIX, ktorý využíva pôsobenie kyseliny hyalurónovej a autológnej plazmy bohatej na krvné doštičky (A-PRP). Švajčiarska technológia RegenPlazma alebo A-PRP- plazma bohatá na krvné doštičky je doteraz najčistejšou formou aplikácie krvnej plazmy za účelom regenerácie, pri ktorej dokážeme aktivovať až 80% vlastných rastových faktorov. Na rozdiel od iných metód naviac nepoužíva žiadne chemické aktivátory. Po aplikácii dochádza k zníženiu bolesti a zlepšeniu pohyblivosti vďaka bipolymérom kyseliny hyalurónovej v kombinácii s rastovými faktormi obsiahnutými v A-PRP, ktoré stimulujú regeneráciu buniek a majú protizápalový účinok. Po ošetrení dochádza k výraznému zmierneniu bolesti, stuhnutosti a zlepšeniu pohyblivosti. V konečnom dôsledku liečba môže viesť k obnove prirodzeného prostredia kĺbu a absolútnej nezávislosti od medikamentov a operačnej liečby.
Rýchlosť reakcie je individuálna a efekt sa dostavuje už po prvom ošetrení. Najvýraznejšie výsledky sa dosahujú po druhom ošetrení. Všeobecne sa odporúča absolvovať procedúru trikrát po sebe, v intervale približne raz za mesiac.
Z malého množstva krvi pomocou špeciálnej sady (RegenACR Kit) dochádza k príprave autológnej plazmy bohatej na krvné doštičky v špeciálnej ampulke s kyselinou hyalurónovou pomocou centrifugácie. Prístroj určený na spracovanie autolognej plazmy je certifikovaný výrobok spoločnosti REGEN Lab., Švajčiarsko. Následne injekčne aplikujeme aktivovanú plazmu s kyselinou hyalurónovou Cellular Martix do postihnutej oblasti. Po zákroku dochádza k miernym bolestiam, pocitu napätia, začervenaniu a miernemu opuchu, pričom tieto príznaky ustúpia v priebehu 48 hodín.
Pot nie je náš nepriateľ, avšak nepríjemný zápach a viditeľné kruhy v podpazuší, či dokonca kvapky potu kdekoľvek na tele môžu výrazne komplikovať spoločenský život. Je preto vhodné zamyslieť sa nad tým, ako tento problém riešiť. Kým si ale predstavíme účinných pomocníkov v boji proti poteniu, mali by ste sa zoznámiť s jeho možnými príčinami, za ktorými môžu stáť emócie aj choroby.
Najčastejším dôvodom nadmerného potenia je porucha autonómneho nervového systému. Tú môže spôsobovať dedičnosť, ale aj zlý zdravotný stav alebo pôsobenie škodlivých vonkajších vplyvov.
Nadmerné potenie – hyperhidrózastrong>hyperhidróza – je chronické ochorenie, ktoré vzniká dôsledkom dysfunkcie autonómneho nervového systému. Potné žľazy sú inervované sympatikovým nervovým systémom. Ich neurotransmiterom (prenášačom informácie) je acetylcholín. Táto porucha sa prejavuje na miestach s najvyššou koncentráciou ekrinných potných žliaz, ako sú dlane, chodidlá a najmä podpazušie. Hyperhidróza často vedie k pracovnému, fyzickému a hlavne psychickému diskomfortu.
Medzi najviac efektívne spôsoby ovplyvnenia hyperhidrózy patrí aplikácia botulotoxínu. Podaním botulotoxínu vieme ovplyvniť nadmerné potenia, ale aj to fyziologické. Liečba botulotoxínom A značky BOTOX bola schválená v USA americkou FDA v roku 2004. V dnešnej dobe už existuje množstvo prípravkov s obsahom botulotoxínu A (Botox, Vistabel, Dysport, Azzalure, Xeomin, Botocoure).
Spôsob aplikácie botulotoxínu je injekčný. Na aplikáciu sa využívajú inzulínové striekačky s veľmi tenkými ihlami 30G. Botulotoxín sa vpraví do kože viacerými vpichmi, a to do hĺbky niekoľkých milimetrov v rozostupe 1 – 2 cm. Pred podaním botulotoxínu je potrebné odstránenie ochlpenia. Samotný zákrok je mierne bolestivý. Na zmiernenie bolesti využívame najčastejšie anestetický krém s obsahom lidokaínu, ktorý miesto znecitliví a aplikácia je bezbolestná. Ošetrenie je ambulantné a pacient sa hneď vracia do normálneho života. Prvých 48 hodín po ošetrení je potrebné obmedziť fyzicky náročnú činnosť, športovanie, je vhodné vyhýbať sa teplým procedúram (sauna). Účinok botulotoxínu sa objaví od 2 do 14 dní a pretrváva 6 – 9 mesiacov. Pri podaní botulotoxínu do podpazušia sa nevyskytujú žiadne nežiaduce účinky, pri ošetrovaní oblastí dlaní a chodidiel môže vzniknúť prechodná svalová slabosť či mravčenie v prstoch. Tieto príznaky zmiznú v priebehu 2 – 3 týždňov.
Laseroterapia má mnoho výhod. Okrem toho, že laser urýchľuje dobu hojenia pooperačných rán či akútnych zápalov, používa sa aj pri chronických ochoreniach. Liečba chrbtice, kĺbov či iných problémových partií pohybového aparátu pomocou laseru je dobrou voľbou pri riešení bolestí vo fyzioterapii.
Mimo rehabilitačnej praxe sa využíva fototerapia aj pri liečbe psoriázy a akné. Využitie lasera v medicíne, konkrétne v oblasti fyzioterapie a rehabilitácie, je skutočne flexibilné. Pomáha pri bolesti kĺbov, artritickej bolesti, neuritíde, poraneniach šliach či poraneniach kĺbov.
Fototerapia dokáže pomôcť i pri iných ochoreniach kĺbov, a to vrátane pooperačných stavov. Rehabilitačne sa využíva aj v rámci liečby svalov či šliach po úraze, rieši reumatické a degeneratívne ochorenia a chronické opuchy.
Ožarovaním laserom môžeme riešiť napríklad i ochorenia ako burzitída, teda zápaly mazového vačku kĺbového puzdra. Toto ochorenie spôsobuje veľké bolesti a často až neschopnosť pohybu.
Moderná technológia umožňuje mať opäť dokonalé nohy bez viditeľných žiliek a cítiť sa dobre v sukni alebo krátkych nohaviciach. Nemusia vás trápiť ani žilky na tvári alebo červené bodky po tele. Liečba pomocou lekárskeho lasera je rýchla a bezbolestná. Odstraňujú sa:
Rozšírené žilky a cievky vznikajú predovšetkým v čase tehotenstva, pri obezite, pri prudkých hormonálnych zmenách, vplyvom genetických predispozícií, pri vysokom tlaku, vplyvom počasia (slnko alebo mráz), či pri závažnom ochorení, a to najčastejšie na tvári, na nohách alebo okolo členkov a kolien.
Na odstránenie drobných žiliek používame špeciálnu, vysoko výkonnostnú lekársku laserovú technológiu. Laserové svetlo prechádza cez epidermis a zasahuje len rozšírené krvné cievy a žilky. Ošetrenie je tak oproti tradičným postupom rýchle a jednoduché, bez nežiaducich účinkov a s veľmi krátkym časom hojenia.
Odstránenie žiliek moderným lekárskym laserom ponúka neinvazívnu alternatívu odstránenia pavúčikovitých a metličkových žiliek bez rezov a nutnosti dlhodobej rekonvalescencie. Využíva sa na to presne zacielený laserový lúč správnej vlnovej dĺžky s presným prenosom energie, ktorý prejde do podkožia a zasiahne drobné, ale zato viditeľné žilky. Absorbovanou energiou sa zahreje hemoglobín, červené farbivo v červenej krvinke, a žilka koaguluje, okamžite sa stiahne, uzatvára sa a následne odumrie.
Ošetrenie je rýchle, samotný zákrok trvá len niekoľko sekúnd až desiatok minút, čas trvania závisí predovšetkým od rozsahu ošetrenia. Po ošetrení nevznikajú žiadne výrazné obmedzenia v živote klienta. Čas hojenia závisí od ošetrovanej lokality.
Výhody laserovej liečby:Na tvári, krku, pod pazuchami, na bruchu, ale aj na chodidlách – to sú miesta, kde sa najčastejšie vyskytujú kožné výrastky a bradavice. Aj keď sú zo zdravotného hľadiska neškodné, môžu pôsobiť rušivo či neesteticky, časom sa zväčšovať a niektoré druhy dokonca aj rozmnožovať. Preto, ak máte na tele či tvári tieto drobné „chybičky krásy“, je najvyšší čas dať im zbohom. Laserom odstránime papilómy, výrastky aj bradavice bezpečne, bez skalpela a nepekných jaziev.
Pred samotným odstránením výrastku či bradavice pacient absolvuje vždy vstupné vyšetrenie. Po lekárskom zhodnotení, o aký útvar ide sa výrastky odstraňujú buď chirurgicky, alebo laserom. Chirurgicky sa odstraňujú veľké útvary, niektoré druhy materských znamienok a všetky útvary, ktoré vyžadujú histologické vyšetrenie na vylúčenie prípadnej malignity procesu.
Benígne menšie kožné útvary odstraňujeme laserom. Všetky zákroky sú rýchle a robia sa ambulantne a bez skalpela, vďaka čomu je výsledný efekt bez viditeľných jaziev.
Laserom sa odstraňujú výrastky a takisto niektoré druhy bradavíc. Odstraňovanie menších kožných útvarov nevyžaduje podanie lokálnej anestézie. Počas zákroku budete pociťovať len mierne pálenie či štípanie. Pri väčších výrastkoch a bradaviciach aplikujeme pred zákrokom lokálnu anestéziu, aby bol zákrok pre pacienta čo najmenej bolestivý.
Odstraňovanie kožných útvarov je vhodné pre všetkých pacientov, ktorí majú na tele výrastky či bradavice a radi by sa ich zbavili. Dôvodom býva najčastejšie estetický problém, ale takisto aj riziko odškrabnutia či nepríjemné dráždenie odevom. Odstraňovanie kožných útvarov môžu podstúpiť pacienti v akomkoľvek veku, vrátane detí. V našom centre odstraňujeme výrastky a bradavice kdekoľvek na tele a tvári.
Po ošetrení laserom môže v ošetrovanej oblasti vzniknúť opuch, začervenanie a aj malý pľuzgier. Ošetrené miesto sa štandardne hojí malou chrastou, ktorá najčastejšie po 7 – 14 dňoch spontánne odpadne. Na pokožke zostáva ružový fliačik, ktorý však počas nasledujúcich dní, resp. týždňov farebne splynie s okolitou pokožkou. Chrastu a takisto ružový fliačik je potrebné chrániť pred slnečným žiarením, ideálne je preto realizovať zákrok na jeseň alebo v zime. Ak sa rozhodnete nechať si odstrániť výrastok alebo bradavicu počas jari, je potrebné, aby ste ošetrené miesto (predovšetkým na tvári) chránili krémom s dostatočne vysokým UV faktorom (ideálne 50+).
Vypadávanie vlasov postihuje ženy aj mužov v rôznom veku. Aj keď je prirodzenou súčasťou vlasového cyklu, nadmerné vypadávanie vlasov nám môže spôsobiť množstvo problémov.
Ako liečebná metóda sa mezoterapia odporúča všetkým pacientom, ktorých problémom je nadmerné, ťažko kontrolovateľné a z rôznych príčin (androgénne, plakové, telogénne alebo seboroické) spôsobené vypadávanie vlasov. Túto liečebnú metódu si najčastejšie vyberajú ľudia, ktorí majú vlasy s oslabenou štruktúrou, náchylné na rozpad a lámanie a očakávajú rýchle účinky liečby. Vlasové korienky je potrebné posilniť a najefektívnejším spôsobom, ako to urobiť, je mezoterapia, ktorá dodáva pokožke hlavy účinné látky potrebné na zastavenie plešatosti, ale aj na vytvorenie prostredia priaznivého pre rast nových vlasov. Ide najmä o vitamíny a minerály, podporené dávkami kyseliny hyalurónovej. V poslednom čase sa najväčší liečebný účinok preukázal pri injekčnej aplikácii vlastnej plazmy s rastovými faktormi priamo po pokožky hlavy.
Mezoterapia pokožky hlavy – najčastejšie používané účinné látky
Základná látka, ktorá sa počas mezoterapie vstrekuje pod kožu, je „kokteil“ vitamínov, kyseliny hyalurónovej, obohatený o koenzýmy, napr. Q10, nukleové kyseliny a aminokyseliny prospešné pre vlasy. Aplikácia tejto zdraviu prospešnej zmesi je zameraná na obklopenie poškodenej štruktúry vlasov, jej posilnenie, výživu po celej dĺžke a stimuláciu rýchleho rastu. Aby sa dosiahol úplný účinok, liečba by sa mala opakovať niekoľkokrát s odstupom 2 – 3 týždňov.
Vitamínovo-minerálne zmesi však nie sú jedinými látkami používanými v mezoterapii a ešte lepšie účinky možno dosiahnuť použitím vlastnej autológnej PRP plazmy. Skrátene sa nazýva PRP (platelet rich plazma – plazma bohatá na krvné doštičky). Ide o prípravok získaný centrifugáciou z krvi pacienta. V dôsledku tohto procesu sa počet krvných doštičiek v porovnaní s prirodzenou plazmou zvyšuje 2 až 9-krát. Trombocyty – krvné doštičky, sú nevyhnutné pre všetky bunky, pretože urýchľujú ich regeneráciu a množenie. Zlepšujú tiež prekrvenie pokožky a tým jej okysličenie, stimulujú vlasové folikuly, čím vytvárajú ideálne prostredie pre rast silnejších a hustejších vlasov.
Mezoterapia s plazmou bohatou na krvné doštičky funguje nielen pri liečbe plešatosti, ale aj pri redukcii vrások na tvári, krku alebo dekolte. Jeho nevýhodou je nutnosť opakovať zákroky v priemere každé 2 až 3 mesiace aspoň 3x po sebe, čo závisí od veku klienta a stupňa vypadávania vlasov.
Mezoterapiu s použitím kmeňových buniek môže vykonať len lekár, a to aj po dôkladnej lekárskej konzultácii s klientom. Často zdôrazňovanou výhodou tejto metódy je, že stačí vykonať len jedno ošetrenie, ktoré umožňuje zintenzívniť proces rastu nových vlasov a zároveň znižuje riziko akýchkoľvek komplikácií.
Pracovný postup:Liečebná procedúra sa začína očistením vlasovej pokožky a nanesením špeciálneho pílingového prostriedku, ktorý ju nielen dezinfikuje, ale aj vyčistí ústia vlasových folikulov. Vďaka tomu pokožka lepšie absorbuje účinné látky, ktoré sa pod ňu vstrekujú. Koža sa prepichne špeciálnym prístrojom určeným na mezoterapiu s nastaviteľnou ihlou. Vpichy, ktoré zostanú, sa zahoja v priebehu niekoľkých hodín.
Bolesť po ošetrení možno znížiť natretím miest vpichu analgetickou masťou. Kým sa stopy po vpichoch úplne nezahoja, nie je dovolené farbiť si vlasy ani používať dráždivé prípravky na starostlivosť o vlasy. Odporúča sa tiež vyhýbať sa opaľovaniu na slnku aj v soláriu aspoň 48 hodín po zákroku. Obmedziť by sa malo aj kúpanie v bazéne a užívanie alkoholu, ktorý môže narušiť proces hojenia.
Prvé pozitívne účinky mezoterapie a plazmaterapie sú viditeľné už po 2 týždňoch od prvého ošetrenia.
Naše ruky sú vždy na očiach, takže môžu ľahko prezradiť náš vek. Ruky starnú rýchlejšie práve preto, že sú často vystavené slnku a dráždivým látkam z prostredia. Starecký vzhľad na našich rukách zvýrazňujú žily a šľachy, úbytok podkožného tkaniva a tuku, tvorba pigmentácií a farebných škvŕn.
Väčšina ľudí si myslí, že so starnúcimi rukami sa nedá nič urobiť, keďže estetické zákroky a starostlivosť je zameraná hlavne na tvár. Aj keď sa o tom hovorí málo, opak je pravdou. V našom centre vykonávame niekoľko ošetrení, vďaka ktorým budú vaše ruky vyzerať výrazne mladšie ako predtým. Metódy sú šetrné a nevyžadujú chirurgický zákrok:
Naše telo je náchylné na starnutie rovnako ako naša tvár, no veľkú väčšinu času a peňazí vynakladáme práve na riešenie problémov s vždy viditeľnou časťou tela – tvárou. Riešime vrásky, ochabnutú pokožku a pigmentáciu. Práve tento nepomer medzi starostlivosťou o tvár a zvyšok tela môže viesť k mierne „zvláštnemu“ výsledku mlado vyzerajúcej tváre, ale zostarnutých rúk. Aj keď zvyšok nášho tela sa dá relatívne ľahko ukryť pred zrakom verejnosti, ruky sú tou časťou, ktorú si ostatní všimnú veľmi ľahko. Slnečné žiarenie, kontakt so škodlivinami a stenčujúca sa pokožka spôsobujú rýchle starnutie rúk. Na chrbte rúk sa často tvoria vrásky alebo starecké škvrny, zvýrazňujú sa šľachy a žily. Mnohým ľuďom je potom vzhľad chrbtov ich rúk nepríjemný, pretože vyzerá staršie, než v skutočnosti je.
Ošetrením s najdramatickejšími účinkami proti starnutiu rúk je dermálna výplň kyselinou hyalurónovou alebo hydroxyapatitom kalcia. Výplň sa vstrekuje cez jemnú kanylu pod povrch kože na chrbte rúk. Chrbát rúk je okamžite znovu vypnutý a má doplnený objem, takže žily, šľachy a vystupujúce kĺby už nie sú také výrazné. Výsledky tejto procedúry vydržia až 12 mesiacov.
Postupom času a s pribúdajúcim vekom sa kyselina hyalurónová v našom tele vyčerpáva, čo spôsobuje, že pokožka vyzerá tenšie. Dermálne výplne poskytujú výhody tým, že nahradia stratený objem, ošetrenie je rýchle, vysoko účinné a výhody sa prejavia okamžite. A čo viac, nedochádza k práceneschopnosti, takže po procedúre omladenia rúk sa môžete rovno vrátiť do práce.
Tí, ktorých trápi celulitída majú často spoločný cieľ – zbaviť sa jej. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov je však dôležité vedieť, aký typ celulitídy máte. To vám pomôže určiť stratégie a liečebné postupy, ktoré zlepšia vzhľad vašej pokožky.
Tuková celulitída
Najbežnejší typ celulitídy súvisí s nadbytočným tukom. Tuková celulitída vytvára vzor podobný pomarančovej kôre, je bezbolestná, jemná na dotyk a je viditeľná len vtedy, keď si pokožku pritlačíte. Tuková celulitída sa bežne vyskytuje na stehnách a zadku. Keďže táto celulitída je spojená s prebytočným tukom, riešením je obmedziť mastné a sladké jedlá a zamerať sa na lepšiu životosprávu. Aby ste sa vyhli nákupu a konzumácii spracovaných a nezdravých potravín, naplánujte si vopred, čo budete jesť. Dôležitá je aj pravidelná fyzická aktivita, najmä kardio cvičenia.
Vodnatá celulitídaTento typ celulitídy je spojený so zadržiavaním vody, na pokožke sa prejavuje ako jemný vzor pomarančovej kôry. Rovnako ako tuková celulitída, ani vodná celulitída nie je bolestivá, na dotyk jemná, ale na rozdiel od tukovej celulitídy však pri stlačení postihnutej oblasti zanecháva na pokožke biele stopy po prstoch. Vodnú celulitídu možno nájsť po celom tele a sprevádza ju ťažká noha. Ak máte tento typ celulitídy, zbaviť sa jej vám môže pomôcť dodržiavanie diéty s nízkym obsahom soli, pretože to môže zabrániť zadržiavaniu vody v kožných tkanivách. Odporúča sa tiež zapojiť do života pravidelné cvičenie, ktoré zahŕňa kardio tréning (rýchla chôdza, jazda na klasikom/stacionárnom bicykli) a niektoré vytrvalostné tréningy.
Vláknitá celulitídaTento typ celulitídy je veľmi nápadný a pri dotyku tvrdý (niekedy bolestivý). Vláknitá celulitída vytvára vzor pomarančovej kôry a spôsobuje, že postihnutá oblasť vyzerá drsne alebo hrboľato. Vláknitá celulitída, ktorá sa nachádza hlavne na nohách a kolenách, je v dôsledku tvrdnutia kolagénových vlákien obklopujúcich tukové bunky dlhotrvajúca.
Ak chcete bojovať proti vláknitej celulitíde, je dôležité budovať si zdravé návyky. Znamená to predovšetkým vyhýbať sa rýchlemu občerstveniu, nadmernej konzumácii cukru, preferovať pestrejšiu stravu v podobe vyššej konzumácie ovocia a zeleniny. Pri fyzickej aktivite sa odporúča zamerať sa na kardio cvičenia (zacielené na budovanie vytrvalosti) a silový tréning (zamerané na zrýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukov).
Aktívne zložky sú enzýmy, ktoré sú zodpovedné za opravu a omladenie tela. Prinášajú rýchle a viditeľné výsledky hneď od prvého sedenia. Enzýmy boli vyvinuté prostredníctvom špecifického procesu rekombinačnej technológie, majú rovnakú štruktúru ako enzýmy nachádzajúce sa v ľudskom tele, preto o nich možno povedať, že sú úplne čisté a 100% biologické. Sú to produkty vysokej bezpečnosti a sú absolútne účinné. Neobsahujú žiadne prísady ani konzervačné látky, pretože ide o vysoko stabilné produkty, ktoré v maximálnej možnej miere zachovávajú aktivitu a vlastnosti enzýmov a vitamínov. V sére sa nachádzajú špecifické enzýmy ako:
1. KOLAGENÁZA – tento enzým odstraňuje tukové uzliny pri celulitíde a stimuluje tvorbu nového elastínu a kolagénu. Regeneruje kolagénové vlákna v derme, zlepšuje vzhľad a textúru pokožky a spevňuje pokožku silným spevňujúcim účinkom.
2. LIPÁZA – tieto enzýmy pomáhajú pri odstraňovaní tuku prostredníctvom metabolických procesov. Sú zodpovedné za aktiváciu metabolizmu lipidov vo vnútri adipocytu a za redukciu prebytočného a lokalizovaného tuku. Nepoškodzujú tkanivo, odstraňujú prebytočný maz v hornej vrstve pokožky a čistia ju. Zlepšujú textúru pokožky a uľahčujú vstrebávanie dôležitých zložiek.
3. HYALURONIDÁZA – tento enzým má drenážny účinok. Rozbíja polysacharidy, ktoré hromadia prebytočné tekutiny. Stimuluje lymfatickú drenáž a znižuje opuchy. Stimuluje mikrocirkuláciu a zlepšuje vzhľad pokožky, čo prispieva k dosiahnutiu štíhlejších kontúr. Používa sa aj na korekcie komplikácií po HA výplniach.
4.KERATINÁZA – Tento enzým je základom inteligentného pílingu, zlepšuje pleť presne tam, kde je to potrebné. Stimuluje obnovu buniek a účinne exfoliuje pokožku. Je jemný a nespôsobuje žiadne podráždenie. Zlepšuje priepustnosť pokožky a vstrebávanie ďalších dôležitých zložiek.
5. LYASE – Tento enzým má drenážny účinok. Odstraňuje molekuly, ktoré zadržiavajú toxíny a tekutiny, čo výrazne znižuje objem tela a zlepšuje vzhľad pokožky. Pomáha tiež s permeabilitou enzýmov lipázy a kolagenázy.
Okrem enzýmov obsahujú špeciálne séra aj kyselinu hyalurónovú, ktorá tieto enzýmy aktivuje, naštartuje biochemické procesy a ošetrí tkanivo. Vo všeobecnosti séra pomáhajú s problémami pokožky, niektoré z nich napomáhajú redukcii tuku na tvári (dvojitá brada), vyhladeniu pokožky, redukcii vačkov pod očami, eliminácii jaziev po akné, chirurgických, popáleninových či keloidných jazvách, redukcii telesného tuku, elimináciu strií, redukcii celulitídy a omladeniu unavene vyzerajúcej pleti. Zmesi sér sú dostupné v 3 variantoch – majú odlišné spôsoby aplikácie, pomer enzýmov a používajú sa na liečbu rôznych problémov. Sú určené výlučne na lekársku aplikáciu zaškoleným odborným personálom.